Wielkie Sprzątanie Lasu Tuleckiego

SPRZĄTANIA TULECKIEGO LASU ma miejsce nieprzerwanie od 7 lat. Została zainicjowana przez mieszkańców Tulec. Dziś ma bardziej formę spotkania integracyjnego, aniżeli fizycznej pracy. Faktycznie jest to teraz duże spotkanie towarzyskie z udziałem dzieci w lesie, kończące się ogniskiem i pieczonym dzikiem lub grochówką i napojami oraz drobnymi upominkami od Urzędu Gminy dla wszystkich uczestników, oczywiście bezpłatnie i do syta. Śmieci było dużo w pierwszym roku, w drugim było ich niewiele, a teraz to tylko niewielkie worki czy butelki. Tak naprawdę chodzi o to aby przyjść i być. ;-)
W tym miejscu będziemy corocznie relacjonować dla Was kolejne spotkania i zachęcać do udziału w nich.

VIII Wielkie Sprzątanie Lasu Tuleckiego 9 kwietnia 2016.

Juz po raz ósmy spotkaliśmy się w tuleckim lesie, na corocznej akcji "Wielkiego Sprzątania". Pogoda dopisała, frekwencja również.
Wszystko zaczęło się tradycyjnie od spaceru po lesie i uprzątnięciu tego co nie powinno się tam znaleźć. Zakończenie jednak mogło być dla wielu zaskoczeniem.
Tradycyjne już ognisko odbyło się w nowym miejscu! Na wysokości osiedla Kwiatowego powstało miejsce, które od dziś będzie służyć nam wszystkim do takich właśnie celów. Idzie lato, czas grilli i ognisk. Tutaj właśnie będziemy mogli w otoczeniu zielonego lasu spotkać się i usmażyć przysłowiową kiełbaskę. Mamy nadzieję, że będziemy wszyscy dbać, aby to miejsce było czyste i zachęcało do spędzania tam czasu. już wkrótce zamieścimy regulamin korzystania z nowego grillowiska. Na razie kilkanaście zdjęć z imprezy, które można obejrzeć tutaj.